Genç ekibi ve dinamik yapısıyla sektörün önemli oyuncularından olan Yurtaçan Sigorta, “Set Üstü Sohbetleri” ismini verdiği periyodik sektör buluşmalarının ilkini gerçekleştirdi. 28 Mayıs tarihinde Yurtaçan Sigorta’nın rahat ve samimi ofis ortamında gerçekleşen etkinliğe hem sigorta sektöründen hem de sektör dışından önemli isimler katılım sağladı. Her sene düzenli olarak devam etmesi hedeflenen Set Üstü Sohbetleri’nin ilk buluşmasında enflasyon ve enflasyonun sigortacılığa etkileri tartışıldı.

Sektörün genç ve dinamik acentelerinden Yurtaçan Sigorta, her yıl düzenli olarak gerçekleştirmeyi hedeflediği Set Üstü Sohbetleri isimli buluşmaların ilkini 28 Mayıs tarihinde önemli isimlerin katılımıyla gerçekleştirdi. Moderatörlüğünü Marmara Üniversitesi Finansal Bilimler Fakültesi Akademisyeni Doç. Dr. Özgür Akpınar’ın gerçekleştirdiği etkinlikte, enflasyon ve enflasyonun sigortacılık paydaşlarına etkileri başlığı tartışıldı. Etkinliğin açılış konuşmasını Yurtaçan Sigorta Genel Müdürü Mert Yurtaçan gerçekleştirirken, sektör ve sektör dışından pek çok önemli katılımcı da etkinlikte söz aldı. Yurtaçan Sigorta’nın rahat ve samimi ofis ortamında gerçekleştirilen Set Üstü Sohbetleri, katılımcıları iş hayatının kurumsal gerçekliğinden uzaklaştırarak, herkese sıcak bir sohbet ortamı sundu. Her sene gelenekselleşerek farklı konuları ve konuşmacıları bünyesinde barındırmayı hedefleyen Set Üstü Sohbetleri’nin, güncel konu başlıklarını tartışan bireylerin bir arada vakit geçirmesine olanak sağlayacak bir düzende devam etmesi hedefleniyor.

“Herkesin ve her şeyin konuşulduğu buluşmalarımızla sektöre katkı sağlayacağız”

Sektörde bir ilki temsil eden ve tüm sektöre örnek teşkil etmesi planlanan Set Üstü Sohbetleri hakkında konuşan Yurtaçan Sigorta Genel Müdürü Mert Yurtaçan, şunları kaydetti:

“Sigorta şirketler ile ilgili etkinlikleri genelde sigorta şirketleri yapıyor. Ancak acentelerin bu konuda çok aktif olmadığını görüyoruz. Ancak bu doğru değil, bizim de oyun kurucu olmamız gerekiyor. Biz de oyun kurucu olabilmek adına, sigortacılığı sektör paydaşları ile konuşmak, burada bilgi alışverişi içerisinde olmak ve bu işi bir ritüel oluşturmak istiyoruz. Bu etkinlikler sadece bir sohbet değil, bir ritüel olarak algılanmalı. Katılımcılarımız arasında akademisyenler de olacak, öğrenciler de, sigorta sektöründen yöneticiler de… Yani sigortacılığa katkı sağlayabilecek tüm paydaşları ağırlayacağız.

Sektörde çok fazla etkinlik oluyor, ancak biz katılımcıların sabah 9.00-akşam 18.00 mantığından çıkarak, sigorta şirketinin aracıyı, aracının da sigorta şirketini anlamasını, rutinden çıkmasını sağlayacağız. Biz aynı kişilerin konuştuğu ve aynı başlıkların konuşulduğu değil, herkesin ve her şeyin konuşulduğu bir ortam yaratmak arzusundayız. Ofisimizdeki butik enerji ile ‘sektör adına ne yapabiliriz’i konuşmak bizim için çok önemli. Sigortacılığın buna ihtiyacı var. Biz bu etkinlikleri her yıl devam ettirmeyi ve sektöre katkı sunmayı istiyoruz.”

Bizden Diğer Haberler